serwis klimatyzacji 5 Serwis klimatyzacji i pomp ciepła Montaż, Serwis Klimatyzacji i Pomp Ciepła. Doradztwo BERG-KLIMA

Serwis klimatyzacji i pomp ciepła oraz szybka naprawa awarii 24/7

Klimatyzatory podobnie jak inne urządzenia wymagają konserwacji i czyszczenia, aby służyły nam przez wiele lat i należycie spełniały swoje funkcje. Należy o nie dbać i pilnować terminów przeglądów konserwacyjnych. Regularne przeglądy wpływają na wydajność klimatyzacji. 

Zaniedbane urządzenia nie będą już w stanie dokładnie oczyścić powietrza z pyłków, kurzu i innych drobnoustrojów ani prawidłowo go ochłodzić czy podgrzać. Gromadzące się wewnątrz zanieczyszczenia z czasem przełożą się też na wydajność i ekonomię urządzeń. Klimatyzatory będą pracować głośniej, pobiorą więcej prądu, zaczną wydzielać brzydkie zapachy i szybciej się zużywać. Aby temu zapobiec, serwisowanie powinno odbywać się minimum 2 razy w roku, przed i po sezonie, czyli najlepiej na przełomie marca/kwietnia i września/października. Pod lupę trzeba wziąć: filtry, skraplacz, parownik, sterowniki, połączenia układów, przewody oraz izolacje. Samodzielnie możemy wyczyścić filtry i usunąć zabrudzenia z zewnętrznych części klimatyzatorów. 

Przeglądy i konserwacje klimatyzatorów powinny być zawsze wykonywane przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty. Ilość przeglądów w roku zależy od tego, przez ile miesięcy sprzęt jest faktycznie użytkowany. Jeśli system jest eksploatowany głównie w okresie letnim, to wystarczy oczyścić go po sezonie z uwagi na to, że urządzenie wyczyszczone i zakonserwowane będą czekać na nowy sezon. Korzystając z klimatyzatora przez cały rok (tryby grzania, wentylacji, osuszania), zaleca się, by sprawdzać go co 6 miesięcy. Podczas przeglądu nie tylko czyści się system, ale też sprawdza szczelność instalacji, konserwuje poszczególne elementy, lokalizuje ewentualne usterki czy wycieki, które można od razu naprawić. Warto przy tej okazji postawić na profesjonalny serwis. Fachowcy są w stanie zweryfikować poprawność wszystkich parametrów chłodniczych i zapobiec usterkom układu. Sprawdzą też ciśnienie w obiegach chłodniczych, stan olejów, obroty wentylatorów, szczelność i drożność układu. Regularna kontrola stanu technicznego urządzeń zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, a układowi dłuższą żywotność.

Kompleksowe czyszczenie wnętrza klimatyzatora obejmuje m.in. dezynfekcję parownika poprzez spłukanie z użyciem środków grzybobójczych i bakteriobójczych. Dobranie pozostałych metod czyszczenia zależy od rodzaju poszczególnych urządzeń i kanałów instalacyjnych.

Czysta klimatyzacja jest gwarantem poprawnego działania całego systemu i przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Prawidłowe użytkowanie zamontowanych urządzeń jest podstawą ich maksymalnej i długoletniej sprawności. 

BERG-KLIMA jest autoryzowanym Partnerem, profesjonalnym i certyfikowanym instalatorem klimatyzacji firmy Daikin.

DAIKIN logo Serwis klimatyzacji i pomp ciepła Montaż, Serwis Klimatyzacji i Pomp Ciepła. Doradztwo BERG-KLIMA
Przewiń do góry